KONST / Litografier / Färgserigrafier 13016169
nr 1301 6169
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färgserigrafier, 3 st, Triptyk. Signerad, numrerad 27/35. Bladets mått: 67x36 cm, oramade lösa blad
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 20 januari 2020
kl 19:54:49
400 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr